neljapäev, 3. aprill 2014

Päevast Kadri Pettaiga

said 28.märtsil osa nii Pala lasteaia kui kooli lapsed.
Kadri Pettai on tõlkija ja kirjanik. Ta on avaldanud jutte ulmekogumikes ja internetis. Raamatutena on ilmunud 2012.a. noortele mõeldud "Jaanik(a)" ning 2013.a. väiksematele lugejatele mõeldud "Kaarina ja võluvärgid."  Mõlemad lood on kirjastuse Tänapäev jutuvõistlustel äramärkimist leidnud.
 Kadri lugudes kohtume varem või hiljem  mütoloogiliste  tegelaste ja võlumaailmaga, mis ergutab ka lugeja mõttelendu.
Kadril oli Palal 3 kohtumist, kus ta rääkis eri vanuses kuulajatele oma raamatute saamisloost, luges katkendeid uutest lugudest, suuremad lapsed said teada tõlkimistöö argipäevast jm.
Kadri andis eelnevalt kõigile huvilistele võimaluse oma kirjanikuvõimed proovile panna, jätkates tema alustatud juttu.
Kadri lugu algab nii:
"Oli Huberti esimese suvevaheaja esimese päeva hommik.
Mõne teise inimese jaoks oli see lihtsalt üks juuni alguse teisipäevahommik.
Hubert ärkas juba enne seitset, kuigi oleks võinud ju magada kaua, vähemalt nii kaua, kuni tühi kõht ta kööki oleks ajanud.
Hubert pikutas, kuulas hommikusi hääli ja mängis aknavenitamismängu." ---
Edasi saame teada, kes on teised pereliikmed ja missugune on nende kodu.
Hubert ütleb emale ja Norale tere ja läheb siis korraks õue - "lihtsalt niisama, et et kuulata, mida linnud räägivad, ja vaadata, mis öö jooksul muutunud on." ---
"Kui ta tagasi toa poole hakkas minema, märkas ta maasikapeenra juures midagi uut. Maa seest turritas välja midagi sinist. Hubert läks seda lähemalt uurima. See oli nagu käepide, sinine, kõva ja läikiv. Jalaga toksimine ka ei mõjunud mitte kuidagi, aga Hubertile tundus, et käepide hakkas justkui veelgi rohkem läikima, isegi nagu helendama. Ta läks tuppa, et ema käest küsida, mis asi see aiamaal maa sees on. Ema ei teadnud mingist sinisest käepidemest midagi. Ta võttis kohvitassi kaasa ja läks koos lastega uurima, millega tegu."
Siinkohal võid Sina jätkata ja oma loo Pala raamatukogule saata!
30 Pala kooli 3. - 7. klassi õpilast pakkus välja põnevaid lahendusi. Neid saad raamatukogus lugeda.
Tutvustasime lugusid ka kohtumisel ja kõige erilisemate ideede autorid said väikese kingituse.
Kadri ütles, et noorte kirjanike jutud meeldisid talle väga, esile tõstis ta 3.klassist Anete, Imre, Henri; 4.klassist Laureni, Christopheri, Joeli, Kelly ning 5.-7.klassist Agnese, Betty, Ove Üllari, Keithi, Sten-Ericu, Märteni, Helena ja Fred-Markuse fantaasiarikkad lood.

Kadri Pettai Pala raamatukogus

Oli tore päev, pühendatud  Hans Christian Anderseni sünniaastapäevale  ja rahvusvahelisele lasteraamatupäevale 2.aprillil.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar