esmaspäev, 20. november 2017

Kirjanduslik kohvitund

Kohvitund algab teisipäeval, 21.novembril kell 11 ja on pühendatud Astrid Lindgreni 110.sünniaastapäevale.
Kirjatöö oli Astrid Lindgreni jaoks elutähtis. Ta on öelnud:
"Kirjutamine on ränk töö, aga see on kõige toredam, mis üldse olemas. Ma kirjutan hommikuti ja õhtuti mõtlen: "Oh, tuleks juba kiiremini hommik, et saaksin edasi kirjutada!"".
Ka hea raamatu kirjutamise saladus on tal teada:
"Hea raamat peab olema justkui haug. Terav ja terane nina, siis paras tükk söödavat liha ja lõpuks laksuv saba."
Autor on kirjutanud 82 raamatut, mis on leidnud endale lugejaid kõigis maailma nurkades, neid on tõlgitud 90 keelde ning trükitud rohkem kui 130 miljonis eksemplaris. Raamatuid võiks laduda ülestikku mitme tuhande Eiffeli torni kõrguseks.
Raamatute edusammude saladus oli tegelikult imelihtne, arvas kirjanik ise. Ta ei kirjutanud oma raamatuid tagamõttega, et need peaksid sobima kas täiskasvanuile või lastele; ta kirjutas neid iseenda pärast, need olid lihtsalt sellised raamatud, mida ta oleks tahtnud tüdrukuna lugeda. Ta jäi selle juurde, mida hästi tundis: kuidas oli lapsena elada maal ja väikelinnas, kuidas noorukina suurlinnas - ja siis laiendas ta oma tegevuspaiku saarestikku, metsa ning üleloomulikkusse.
Raamatust: Astridi pildid. 2007
 
Foto internetist
 
"Annika oli seisnud ja üht asja mõelnud. Ta ei teadnud, kas on sobiv seda öelda, kuid ta ei suutnud sellest siiski loobuda.
"Valetada on inetu", sõnas ta. "Seda ütleb ema".
"Häh, sa oled õige rumal, Annika," sõnas Tommy. "Ega Pipi siis tõeliselt valeta, ta ainult teeb nii, nagu valetaks, ta mõtleb välja, kas sa siis aru ei saa, pudrupea!"
Pipi silmitses mõtlikult Tommyt.
"Sa räägid vahetevahel nii tarka juttu, et ma kardan, sinust võib veel midagi õige suurt saada," sõnas ta."
Raamatust "Pipi Pikksukk"
 
Kohtumiseni!Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar