neljapäev, 4. oktoober 2018

Raatvere küla kingitus Eesti Vanbariigi 100.sünnipäevaks

Kingituseks on Raatvere külas elanud ja Vabadussõjas võidelnud maalikunstnik Eduard Mässo Peipsiäärse piirkonna kodudes olevate maalide jäädvustamine fotodena albumites ja nende kinkimine Peipsiääre valla Lümati, Pala ning Alatskivi raamatukogudele, kus huvilistel on võimalik nendega tutvuda.
Fotoalbumi koostamine sai teoks tänu kunstniku 125.sünniaastapäeva tähistamisele Ranna rahvamajas k.a. maikuus ja selle raames toimunud ühepäevanäitusele, kus toodi kohale kodudes olevad Mässo maalid. Neist räägiti ja neid pildistati - nii valmis kodulooline fotoalbum.
 
Foto internetist
 

Eduard Mässo sündis 25.mail 1893.a. Tartumaal Ranna vallas talupoja perekonnas. Ta õppis Raatvere algkoolis  ja Tartu Aleksander I gümnaasiumis, mille järel siirdus Peterburi, kus õppis aastatel 1913 - 1916 Peterburi Keiserliku Kunstiedendamise Seltsi kunstikoolis.  1916.a. mobiliseeriti tsaariarmeesse, kus teenis 1917.a-ni. 1918.a. detsembris läks ta vabatahtlikult Vabadussõtta, kus teenis mereväes miiniristlejal "Lennuk".
1919 - 1921 õppis kunstikoolis "Pallas". Oli 1921 - 1923 Tartu Kunstide Edendamise Seltsi esimees. Aastast 1925 Eesti Kunstnike Liidu liige.
Loonud peamiselt maastikumaale, linnavaateid, portreid ja graafikat. Elas ja töötas vabakutselisena Tallinnas. Saksa okupatsiooni ajal elas Tartumaal Pala vallas venna talus, maalides kohalikke rannamaastikke, taluvaateid ja portreid.
Eduard Mässo suri 22.augustil 1947 ja on maetud Tallinna Liiva kalmistule.
 
Foto internetist
 
 
Olete oodatud tutvuma!
 Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar