esmaspäev, 6. jaanuar 2020

Kirjanduslik kohvitund 09.01. kell 11

Head uut aastat kõigile raamatusõpradele!
Alanud aasta toob endaga kaasa mitmeid algatusi ja väljakutseid nii kirjandus- kui muudel elualadel.
Üks neist: Luunja vald on kuulutanud 2020.aasta Henrik Visnapuu aastaks. Sellega soovitakse austada ja tutvustada sealkandis elanud ja Eesti kirjanduslugu oluliselt mõjutanud luuletaja ja ühiskonnategelase loomingut ja elukäiku tema 130.sünniaastal. H.Visnapuu elu najal saab ära rääkida Eesti noorukese riigi ja kõrgkultuuri tekkimise ja kujunemise loo. Jälgigem reklaami, et kavandatud ettevõtmistest osa saada.
Meie raamatukogu selle aasta esimene "Kirjanduslik kohvitund" on samuti pühendatud Henrik Visnapuule. See algab neljapäeval, 9.jaanuaril kell 11.
Seekord on kavas ka väike meisterdamistöö, nii et prillid võiks kaasas olla.
Olete kõik oodatud!

"Henrik Visnapuu kohta on korduvalt öeldud, et tema oli poeet juba sünnipäralt. Talle oli antud võime kehastada sõnas aimdust, tunnet ja igatsust, sütitada vaimustusega ja panna koos endaga kannatama. ta kuulub kahtlematqa meuie luuleklassikute esiritta, seda mitte üksnes oma poeetilise pärandi ulatuse, vaid ka nende väärtuste tõttu, mis luuletundlikku lugejat võiksid veel nüüdki vapustada. Ajapaatina ei suuda varjata Visnapuu laulude elamusküllust, poeet kui ukse paotaja tundmatusse jääb meilegi paljus kaasaegseks." H.Peep

Foto internetist

-Kõik meie oleme varsti vaid nimed
muistendis, maalis ja raamatus.
Viirastuslik, mõttehull, saamatu -
järelmaailmale loomingu ime.
                                H.Visnapuu


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar